Skup aut czy sprzedaż osobie prywatnej

Nie wiem jak Tobie, ale mi sprzedaż auta nie kojarzy się z niczym przyjemnym. Dlaczego? Bo – wiadomo – chciałoby się za niego otrzymać jak najwięcej pieniędzy i najlepiej, aby udało się go pozbyć w jak najkrótszym czasie. Czasami nie wiadomo także, jak wycenić swój pojazd: nie każdy z nas śledzi na bieżąco ceny poszczególnych marek i roczników! Rozwiązaniem tych wszystkich problemów jest skup aut.

Szybka wycena

Nie musisz być ekspertem w dziedzinie motoryzacji. Nie musisz znać się na mechanice samochodowej. Nie masz obowiązku posiadania wiedzy w zakresie cen poszczególnych części samochodu. Jednak te wszystkie niewiadome sprowadzają się do jednego, podstawowego problemu: jak wycenić swój pojazd? Wiadomo – wycena powinna być uczciwa, nikt nikogo nie chce naciągać. Ale jednocześnie pozbywając się swojego dotychczasowego pojazdu zrozumiałym jest, że chciałoby się na nim jak najwięcej zarobić. Decydując się na skup aut, nie musisz martwić się o te wszystkie kwestie – zatrudnieni tam specjaliści dokonają wyceny za Ciebie. A Ty tylko będziesz musiał zdecydować, czy na nią przystajesz czy też nie.

Błyskawiczna realizacja transakcji

Na skup aut decydują się zazwyczaj osoby, którym zależy na czasie. Dlaczego? Ponieważ cała procedura może zamknąć się w zaledwie kilku godzinach! Nie musisz sprzątać, myć, czyścić ani polerować samochodu – skup aut przy dokonywaniu wyceny bierze pod uwagę jedynie jego stan techniczny – nie ma znaczenia, czy pojazd będzie czysty czy też nie. Nawiązujesz kontakt ze skupem aut – telefoniczny lub mailowy – umawiasz się na spotkanie, podczas którego dochodzi do oględzin i propozycji wyceny. Wszystko gra? Zgadzasz się? Podpisujecie zatem umowę, otrzymujesz zapłatę za swój samochód i po kłopocie! Ty musisz jedynie pamiętać o powiadomieniu wydziału komunikacji o fakcie sprzedaży pojazdu i o zgłoszeniu tego do zakładu ubezpieczeń, z którego pochodziła polisa OC.

Sprzedaż osobie prywatnej

Tu niestety sprawa ma się trochę inaczej. Przed sprzedażą musi nastąpić szereg czynności, które nie są wymagane przez skup aut: mam tu na myśli porządne mycie samochodu w środku i na zewnątrz. Potem trzeba zrobić ładne zdjęcia, które następnie zostaną wstawione na stronę internetową oferującą sprzedaż aut używanych. Co prawda w tym przypadku to Ty dyktujesz cenę – i możesz podyktować ją znacznie wyższą niż ta oferowana przez skup aut – ale musisz liczyć się z długim oczekiwaniem na kupca. Możesz być również poproszony o wybranie się z pojazdem do mechanika wybranego przez osobę zainteresowaną Twoim samochodem. A to wszystko może trwać nawet kilka miesięcy! Dlatego właśnie uważam, że skup aut jest lepszym rozwiązaniem.

Który skup aut wybrać?

Jeżeli tak jak ja pochodzisz z północnej części Polski, to wejdź na stronę https://skup-aut-polnoc.pl/. Jest to skup aut działający na bardzo wielu obszarach, m. in. w okolicach Wejherowa, Kołobrzegu czy Grudziądza. Działa już od ponad 10 lat i zbliża się do 1000 szczęśliwie przeprowadzonych transakcji kupna – sprzedaży. Cieszy się ogromną popularnością i ma na swoim koncie mnóstwo zadowolonych klientów. Skupuje pojazdy osobowe, dostawcze i terenowe, za które – w zależności od modelu, rocznika oraz ogólnego stanu technicznego – może zaoferować nawet 100 tys. złotych. Osoby tam pracujące stawiają na szybkość i skuteczność. Na stronie znajdziesz wszelkie niezbędne dane kontaktowe oraz formularz zgłaszający chęć sprzedaży auta, na podstawie którego możesz otrzymać ekspresową wycenę auta. Nie jest to w żaden sposób dla Ciebie wiążące i nic nie kosztuje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here