czy zakładka do książek przyda się dziecku?

Mimo, że niektórzy twierdzą, że sztuka czytania książek powoli umiera, to akcesoria do książek nadal zyskują popularność. Firmy produkujące tego typu dodatki, wypuszczają na rynek nowości, których zadaniem jest ułatwienie czytania lektur. Najczęściej wybieranym akcesorium, są zakładki do książek. W sklepach wybór ich jest dość spory, dzięki mnogości produktów bez problemu uda nam się znaleźć coś dla dziecka, nastolatka, jak i dorosłej osoby.

Zakładki do książek są praktycznymi akcesoriami, które ułatwia czytanie książek. Dzięki temu wynalazkowi nie musimy zaznaczać przeczytanego już fragmentu książki zwykłą kartką, paragonem lub zaginać rogu kartki. Zakładki występują w wielu nowoczesnych odsłonach.

Klasyczne zakładki do książek

Największą popularnością cieszą się powszechnie używane przez większość czytelników, klasyczne zakładki do książek. Aby były bardziej atrakcyjne, widnieją na nich ciekawe, różnorodne wzory, postacie z bajek i filmów, czy inne ozdoby. Coraz spotyka się również zakładki, które mają odmieniony wygląd. Tego typu gadżety zdobyły duże grono zwolenników. Zazwyczaj są to dzieci i młodzież.

Zakładki do książek dla dzieci

Silikonowe zakładki do książek

Zakładki silikonowe to rodzaj gadżetu, który może być używany bez względu na rozmiar książki, jest to uniwersalny dodatek pasujący do każdej książki. Większość modeli zakładek silikonowych posiada specjalny wskaźnik w postaci łapki. Głównym zadaniem łapki jest wskazanie, w którym miejscu skończyliśmy czytać poprzednim razem.

Ogromną zaletą silikonowych zakładek do książek, jest to że nie wypadają z nich. Dzięki temu nie gubimy fragmentu, na którym zakończyliśmy czytanie. Jest to idealne rozwiązanie jeżeli wybieramy się w podróż, na wakacje lub uwielbiamy czytać w komunikacji miejskiej.

Zakładki do książek z latarką

Nowością na rynku są zakładki, które posiadają dodatkowo latarkę. Jest to ultranowoczesny gadżet, na który warto zwrócić uwagę. Taki dodatek jest połączeniem lampki nocnej, zakładki i latarki, dzięki temu spełnia aż 3 funkcję.

Zakładki, które posiadają latarkę powodują, że w czasie czytania oczy się zdecydowanie mniej męczy. Jest to możliwe wyłącznie dzięki światłu, które jest skierowane na fragment który czytamy. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które czytają przed snem.

Przeczytaj też: http://www.syndications.pl/smycze-do-kluczy-przydatne-akcesoria-dla-dzieci/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here