Zalety wind i dźwigów osobowych

Windy osobowe są na szeroką skalę używane w budynkach wielokondygnacyjnych. Służą do przewozu osób i stanowią użyteczny element w wielu miejscach. Czym cechują się dźwigi osobowe? Gdzie są wykorzystywane? Jakie wymiary warto wziąć pod uwagę? Gdzie znaleźć ciekawe rozwiązania tego typu?

Dźwigi osobowe

Ciekawą ofertę dotyczącą wind osobowych znajdziemy na stronie http://www.lift.pl/dzwigi/dzwigi-osobowe. Profesjonalne doradztwo i wieloletnie doświadczenie to atuty, jakimi odznacza się firma. Oferowane dźwigi osobowe cechują się ciekawym wzornictwem, komfortem podróżowania, bezawaryjnością i wykorzystaniem najlepszych jakościowo materiałów. Docenić warto także to, że windy osobowe sprawdzą się w wielu miejscach i są dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Te unikalne wyroby z powodzeniem przewiozą pacjenta w szpitalu wraz ze sprzętem medycznym i obsługą lekarską.

Wymiary wind

Wymiar windy powinien zostać dopasowany do możliwości budynku, jak i do oczekiwań użytkowników. Zazwyczaj producenci korzystają ze stali nierdzewnej, jaka bazuje na wysokiej jakości i jest odporna na działanie środków odkażających używanych w budynkach szpitalnych. Przed wyborem wymiaru windy konieczne jest zebranie danych technicznych, przeprowadzenie analizy potrzeb budynku i wybranie najbardziej efektywnego rozwiązania. Najczęściej windy osobowe w szpitalu wymagają stosowania drzwi o szerokości 1100mm, przy minimalnym udźwigu Q=1600 kg. Wymiary wind w jednostkach służby zdrowia przeważnie wynoszą 1400mm x 2400 mm.

Okazuje się, że bogata oferta dźwigów osobowych daje do wyboru windy o napędzie hydraulicznym oraz elektrycznym. Pierwsza opcja sprawdza się przy planowanej niewielkiej liczbie złączeń, a drugie rozwiązanie przy planowanej liczbie złączeń 180-240 na godzinę. Jeszcze inne są windy elektryczne z górną maszynownią, które dotyczą planowanej liczby złączeń na poziomie 180-240 na godzinę. Wybór zależy od oczekiwań użytkowników i możliwości technicznych budynku szpitalnego. Windy osobowe cieszą się sporym uznaniem na rynku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here